קרקע חקלאית למכירה: כל המידע

הרבה אנשים מתקשרים למשרדנו עם סיפור דומה, הם אומרים שהם בדיוק חזרו מנסיעה על כביש כזה או אחר ובזווית העין קלטו שלט המציע קרקע חקלאית למכירה ושמדובר בהשקעה מבטיחה ביותר.
עשרים הדקות הבאות בשיחה בדרך כלל מוקדשות להסבר של מה זה בכלל אומר קרקע חקלאית ומה ההבדלים בינה לבין קרקע אחרת ואיך כל העניין יכול להיות רווחי לאדם שמתגורר בכלל בעיר הגדולה ללא שום קשר לחקלאות.

ובכן בדיוק למטרה זו נכתבה הכתבה הבאה, אנו נשתדל להציג כאן סיכום ברור וענייני לגבי כל האספקטים הבסיסיים בתחום ההשקעות בשטחים שהינם קרקע חקלאית למכירה במטרה להקל על אנשים פרטיים אשר אינם מכירים את התחום אך כן מחפשים מקום להשקיע בו את כספם למטרת רווח כספי משמעותי בעתיד.

קרקע חקלאית למכירה – איך זה עובד

קרקעות חקלאיות למכירה

כל שטחי האדמה במדינת ישראל הינם בעלי יעוד מסוים אשר מגדיר בצורה ברורה למדי באיזה אופן ניתן לנצל אדמה זו. לדוגמא באזור הר הכרמל נמצא פארק הכרמל שכל השטח שלו מוגדר כשמורת טבע, משמע קרקע זו מיועדת לשימור ואסור לבצע שום שינויים בה.

לעומת זאת כל שטחה של סגולה בפתח תקווה מוגדר כאזור תעשייה מה שאומר שיעוד הקרקע הבלעדי הינו למסחר ותעשייה, מיותר לציין שאסור לבנות מבני מגורים באף אחד מאזורים אלו אלא רק בשטחים המוגדרים כמיועדים למגורים ומיותר כפליים לציין שערך שטחים המיועדים למגורים ותעשייה גבוהה משמעותית מקרקע המיועדת לחקלאות.

כמובן שלאורך השנים, במיוחד במדינה כמו ישראל אשר בה תוחלת החיים גבוהה, נוצר צורך בשטחים נוספים לבנות עליהם בתי מגורים ולכן לעיתים נוצר הצורך לבצע הליך המכונה הפשרת קרקע – משמע שינוי יעוד של קרקע X לקרקע המיועדת לבניה בשביל לאפשר בניית יחידות דיור על קרקע זו. ההליך מלווה ככלל בזינוק משמעותי בערך הקרקע המדוברת וזו הסיבה שאנשים מתעניינים ומחפשים קרקע חקלאית למכירה! כמובן שלא כל קרקע חקלאית תופשר ולכן יש צורך במחקר איכותי בשביל להעריך פוטנציאל של קרקע חקלאית למכירה מסוימת לעבור שינוי יעוד.

איך לסנן קרקע למכירה בצורה נכונה?

כמו שציינו לא כל קרקע חקלאית למכירה היינה השקעה בטוחה, יש מספר קריטריוני על שיכולים להעיד רבות לגבי כדאיות השקעה של קרקע למכירה מסוימת ואנו ממליצים לא להתעלם מהם.
דבר ראשון מומלץ לוודא שהשטח המדובר אכן נמצא קרוב לאזור מיושב, עניין זה חשוב מכיוון שרשויות מקומיות ועיריות אינם ככלל מפשירות שטחים חקלאיים באמצע שום מקום אלא רק באזורים הסמוכים לבנייה קיימת על מנת להמשיך את העיר בצורה זורמת.

קרקע למכירה אשר ממוקמת רחוק עלולה להמתין עשרות שנים רבות לפני שיעודה ישתנה – אם בכלל.
דבר שני מומלץ לוודא שהשטח הרלוונטי מופיע בתוכניות מתאר מקומיות וארציות, קרקע למכירה אשר מופיעה בתכניות מתאר הינה קרקע שכבר נלקחה בחשבון כשטח שאמור לשנות יעוד בעתיד.
דבר שלישי חשוב מאוד לוודא שאין תוכנית ארצית להעביר בשטח כביש או קו רכבת או כל מערך תשתית משמעותי אחר. היו מקרים בהם קרקע חקלאית למכירה אשר נרכשה על ידי משקיעים הולאמה על ידי המדינה לצורך סלילת כביש מהיר.

זו היא סיטואציה שוברת לב אשר הייתה בקלות יכולה להימנע על ידי עיון פשוט בתכניות המתאר הארציות של שטחים אלו.
קרקע למכירה יכולה להיות השקעה מצוינת אך חשוב מאוד לעשות שיעורי בית ולוודא שהפוטנציאל אכן קיים בשביל להימנע מאי נעימויות בעתיד.

קרקע חקלאית להשקעה – למה לצפות?

כאשר רוכשים קרקע חקלאית להשקעה צריך להבין שזו השקעה לטווח הארוך, קרקע חקלאית למכירה כחלק מהשקעות נדלן השונות הופכת לכזו מהרבה סיבות אך בטח ובטח שלא בגלל שמחר כבר אפשר לבנות עליה!
אם זה היה המצב הבעלים שלה לא היה מוכר אותה בסכומים האלה.

קרקע חקלאית להשקעה יכולה להיות רווחית ביותר – לא נדיר שמדובר במאות אחוזים מעל סכום הרכישה אך סבלנות בהחלטת תהיה ערך הכרחי אצל המשקיע מכיוון שההליך הינו פרוצדורה ביורוקרטית אשר עלולה להיות מתסכלת ולערוך זמן רב.

קרקע חקלאית למכירה – איפה לחפש?

בהנחה והחלטתם שזה אפיק השקעה המתאים לכם אז מגיע השלב להתחיל ולחפש קרקע חקלאית למכירה.
כמות ההצעות בשוק לא קטנה וזה יכול להיות תהליך ארוך ומתסכל לעבוד מול מוכרים פוטנציאליים אשר לכל אחד יש אג'נדה בפני עצמו.

אחת האפשרויות הינה להשתמש בשירותים של חברה המתמחה באיתור קרקע חקלאית למכירה כמו חברת קרקעות ישראל, עניין זה יבטיח שהקרקע הרלוונטית הינה איכותית ובעלת פוטנציאל השקעה גבוהה מכיוון שהעניין נבדק על ידי מקצוענים הבקיאים בתחום.

ללא קשר באיזו אופציה תחליטו לבחור, אנו ממליצים לכם לזכור את ההמלצות שצויינו בכתבה זו ומאחלים לכם בהצלחה בתהליך מציאת קרקע חקלאית למכירה ובתהליך שינוי יעודה.

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל
קרקעות חקלאיות למכירה

טיפים נוספים​

למידע נוסף, ולתיאום פגישה התקשרו 03-7754012, או השאירו פרטים: